e-aptekarz.pl - Strona główna





Podwyższone ciśnienie.

Pytanie:
Obecie zażywam 7 opakowanie Harmonetu. Czuję się po nim doskonale, ale niepokoi mnie pewna sprawa. Niedawno miałam fatalną atmosferę w pracy, co skłoniło mnie do jej zmiany. Przeżyłam mnóstwo stresów-problemy w dawnej pracy, poszukiwanie nowej i wreszcie jej znalezienie. Odbiło się to na zdrowiu-dostałam podwyższonego ciśnienia, miałam np.138/78, 121/99 137/86 itp. Wyraźnie odczułam ten wzrost ciśnienia-czułam się fatalnie, miałam lekkie zawroty głowy, uczucie ucisku w uszach i głowie...Od kilku dni mam nową pracę, opisane objawy ustąpiły, czuję się dobrze, ale wczoraj miałam ciśnienie 141/90. Bardzo się tym martwię. Czy możliwe, że to jeszcze sprawa emocji (nowa praca) i że kiedy one opadną, zmniejszy się także ciśnienie? Czy mogę nadal bezpiecznie stosować Harmonet? Bardzo mi na tym zależy...Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź!
Odpowiedź:
Proszę systematycznie mierzyć swoje ciśnienie. Jeżeli nie zauważy Pani tendencji spadkowej to trzeba będzie pomyśleć o leczeniu. Jeżeli nadciśnienie będzie się utrzymywać i wymagać leczenia, wtedy należy przedyskutować z lekarzem możliwość kontynuowania terapii hormonalnej.







Prezentowane porady na stronach serwisu e-aptekarz.pl mają charakter edukacyjny.
Twórcy serwisu nie biorą żadnej odpowiedzialności, ani pośredniej ani bezpośredniej,
za sposób wykorzystania i interpretowania informacji zawartych w serwisie.
start | o nas | kontakt | poleć | subskrypcja
©2006 e-aptekarz.pl