e-aptekarz.pl - Strona główna





Novynette plamienie w trakcie brania tabletek

Pytanie:
Novynette biorę ponad pół roku. Do tej pory wszystko było w porządku i czułam się świetnie. Tyle, że chyba ostatnio trochę przekombinowałam i obecnie biorę 3 opakowanie ciągiem nie zachowawszy ostatnio dwóch przerw. Po 7 zażytych tabletach dostałam krwawienie tj. okres i tak też się czuje. Nie mając szansy kontaktu z lekarzem podjęłam decyzję i dalej biorę Novynette. Czy słusznie?
Odpowiedź:
Krwawienie miesięczne jest procesem fizjologicznym polegającym na złuszczaniu błony śluzowej macicy i nie można(u kobiet w wieku rozrodczym) tego zahamować, a więc krwawienie u ciebie musiało kiedyś wystąpić. Pamiętaj, że skracając długość przerwy można ewentualnie regulować czas wystąpienia okresu. Zrobiłaś błąd nie zachowując (kilkakrotnie!) przerwy pomiędzy opakowaniami Novynette. Skontaktuj się z ginekologiem.







Prezentowane porady na stronach serwisu e-aptekarz.pl mają charakter edukacyjny.
Twórcy serwisu nie biorą żadnej odpowiedzialności, ani pośredniej ani bezpośredniej,
za sposób wykorzystania i interpretowania informacji zawartych w serwisie.
start | o nas | kontakt | poleć | subskrypcja
©2006 e-aptekarz.pl