e-aptekarz.pl - Strona główna

Ważność recepty.

Pytanie:
Ile wynosi ważność recepty na leki pełnopłatne np. plastry antykoncepcyjne Evra. W niektórych aptekach i lekarze mówią, że taka recepta jest ważna pół roku. Chciałbym się dowiedzieć, czy to prawda? Jeżeli taka recepta jest ważna pół roku, to proszę o podanie podstawy prawnej.
Pozdrawiam Łukasz
Odpowiedź:
Recepta pełnopłatna lub zniżkowa jest ważna zawsze 30 dni od daty jej wystawienia, wyjątek stanowią recepty na antybiotyk oraz szczepionkę uodparniającą.
Lekarz może wypisać 6 opakowań preparatu antykoncepcyjnego na pół roku kuracji, jednak realizacja całej recepty musi odbyć się w ciągu wspomnianych 30 dni od daty wystawienia recepty.
Podstawa prawna Dziennik Ustaw nr 97 pozycja 646-Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17.05.2007 paragraf 8 punkt pierwszy, podpunkt d (mówiący o możliwości zlecenia terapii 6 miesięcznej), oraz
paragraf 17 ustęp 1 mówiący o ważności recepty.
Lekarz może wystawić jedną receptę na 6 opakowań leku, lub kilka, tak by zachować sześciomiesięczny czas trwania terapii.Prezentowane porady na stronach serwisu e-aptekarz.pl mają charakter edukacyjny.
Twórcy serwisu nie biorą żadnej odpowiedzialności, ani pośredniej ani bezpośredniej,
za sposób wykorzystania i interpretowania informacji zawartych w serwisie.
start | o nas | kontakt | poleć | subskrypcja
©2006 e-aptekarz.pl