e-aptekarz.pl - Strona główna

Asertin, Trittico a alkohol.

Pytanie:
Witam serdecznie. Od 3 dni przyjmuję Asertin 50 rano i Trittico CR 75mg na noc. Lekarz przepisał mi je ze względu na depresję i problemy ze snem. Moje pytanko jest takie czy można te leki łączyć z alkoholem. Na ulotce Trittico nie doczytałam się, że nie można spożywać alkoholu, na Asertin jest napisane, że się nie powinno. Czy faktycznie może to być szkodliwe i jakie mogą być skutki wypicia alkoholu przy tych lekach? Pisząc o alkoholu mam na myśli kilka piw jednego wieczoru. A może jest jakaś bezpieczna granica ile można wypić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź:
Alkohol może nasilać lub znosić działanie leku, nasilać jego działania niepożądane (senność, zmęczenie, ból głowy, splątanie...). Alkohol wpływa niekorzystnie na stan naszej wątroby, a zgodnie z ulotkami wyżej wspomnianych leków muszą być one ostrożnie stosowane przy niewydolności wątroby.
Leków nigdy nie należy łączyć z alkoholem, szczególnie jeśli skazani jesteśmy na nie przez dłuższy okres czasu.Prezentowane porady na stronach serwisu e-aptekarz.pl mają charakter edukacyjny.
Twórcy serwisu nie biorą żadnej odpowiedzialności, ani pośredniej ani bezpośredniej,
za sposób wykorzystania i interpretowania informacji zawartych w serwisie.
start | o nas | kontakt | poleć | subskrypcja
©2006 e-aptekarz.pl